Péče o sklípkany

Pokud jste se již rozhodli pro koupi sklípkana, je jasné že nyní přichází správný čas nastudovat si veškeré důležité informace o chovu sklípkanů ve smyslu péče o ně. Již jsem zmiňoval, že péče o sklípkany není náročná, ale to neznamená, že by ji měl člověk podcenit. Sklípkani (zvláště některé druhy) jsou velmi odolní bezobratlí živočichové, kteří jsou ve většině případů schopni přejít chovatelské přešlapy bez větších následků. To ale neplatí vždy a především to v žádném případě není omluvou pro chovatele, který v rámci nevědomosti tyto přešlapy dělá. Na této stránce najdete spoustu esenciálních informací, které vám pomohou sklípkana chovat tak jak se má a pokud zde nenajdete odpověď na svoji otázku, existuje celá řada dalších zdrojů, z kterých si můžete znalosti doplnit.

Obzvláště doporučuji zapojit se do zájmových skupin na facebooku, kde se sdružuje velké množství zkušených chovatelů, kteří nebudou váhat pomoci s jakýmkoliv aspektem chovu sklípkanů, který vás napadne.

Pokud pročtete všechny články v této sekci, vřele doporučuji přesunout se k popisům chovu konkrétních druhů sklípkanů pro ověření toho jestli a jak se Vámi nově nabyté znalosti dají aplikovat na sklípkana kterého pořizujete. Pokud v mém seznamu vašeho pavouka nenajdete, můžete to zkusit na stránkách Tom´s Big Spiders, které jsou studnicí kvalitních informací a pro mnohé zahraniční chovatele naprosto kanonické.