Je pro mě sklípkan vhodné zvíře?

Existuje jediná osoba, která na tuto otázku dokáže odpovědět. To jste samozřejmě vy sami.

Sklípkan je z principu zvíře vhodné na pozorování. Pokud si tedy s pozorováním vystačíte, budete s chovem sklípkanů spokojení. Pokud od domácího „mazlíčka“ očekáváte aktivní interakci – nedej bože sociální interakci s vámi, není sklípkan to pravé ořechové pro vás.

Chromatopelma cyaneopubescens drží švába

Jako každé jiné chované zvíře, potřebuje i sklípkan určitou péči a tedy i váš čas. Oproti jiným zvířatům je tato péče naprosto minimalistická a při chovu jednoho sklípkana by se dala vyčíslit v minutách měsíčně. I tak je potřeba toto brát v úvahu, protože minimální potřebu vašeho času sklípkan kompenzuje tím, po jakou dobu se o něj budete muset starat. Dosažitelný věk u sklípkana se liší druh od druhu, ale například samice rodu Brachypelma se dožívají klidně přes 30 let.

Vhodné je také dobře posoudit dopad chovu sklípkana na ostatní členy domácnosti. Je skvělé, že jste se pro chov tohoto úžasného zvířete rozhodli, ale ne každý vidí pavouky stejně. Pokud máte v rodině někoho, kdo má k pavoukům vyloženě odpor, zvažte, zda-li ho chcete přítomnosti nadstandardně velkých pavouků vystavovat.

Abych tento úvod nějak shrnul. Zjistěte si o sklípkanech co nejvíce informací a následně se rozhodněte. Pokud to uděláte opačně, je zde vždy riziko, že svého rozhodnutí budete litovat.

zpět na výběr článků